Кабмін хоче кримінальної відповідальності для контрабандистів

Повернути кримінальну відповідальність за контрабанду товарів пропонує Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Він закликав Уряд внести відповідний законопроект на розгляд Верховної Ради.

Аваков зазначив, що відповідна стаття про контрабанду товарів була декриміналізована за часів Януковича. «Зараз ми чи не єдина країна в Європі, де контрабанда декриміналізована. Цьому потрібно покласти край. Я думаю, що ми повинні подати до Ради законопроект і знову визнати контрабанду кримінальним злочином», – додав очільник МВС.

«Вже завтра ми плануємо почати «тиск» на контрабандне середовище, аби залучити додаткові кошти у державний бюджет. Державний бюджет України у нас 991 млрд гривень. План надходжень від митниці – 343 млрд., а ми розраховуємо, що за рахунок припинення контрабандних схем до бюджету надійде від 70 – 100 млрд гривень, тобто це приблизно 4 млрд доларів. У нас зараз іде боротьба за запозичення 1,9 млрд доларів від МВФ», – повідомив міністр.

Він підкреслив, що позиція МВС буде дуже жорсткою, кого б це не стосувалося. «Український контрабандист раніше думав «почнуть «кампанію», за місяць охолонуть, потім ми заробимо знову». Ні, цього разу так не буде. Тому я говорю про це публічно. І пропоную повернутися до цього у кінці року, аби віддати державі ці 4 млрд доларів», – додав Аваков.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 1 =