Українських виробників зобов’язали маркувати продукти за європейськими стандартами

В Україні запровадили нові правила маркування продуктів. 6 серпня 2019 року набрав чинності закон України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», в якому затверджені норми європейського зразка. Європейська система інформування споживачів передбачає більш жорсткі вимоги до маркування харчів: точна і достовірна інформація про склад продукту, написаний розбірливим для сприйняття шрифтом. Аби люди знали, що їдять та чи не шкодить це їх здоров’ю.

Чи усвідомлюють люди, що їдять, читають покупці інформацію на етикетках, перед тим як споживати харчі, та на що саме звертають увагу? Продавці кажуть, більшість покупців – а це в основному жінки – дивляться на строк придатності, менше – на склад харчів.

Якщо бажання чи небажання ознайомитися з інформацію про продукт перед споживанням залежить виключно від людини, то зміст, точність, достовірність та доступність даних на етикетці – це відповідальність виробника.

Більш жорсткі вимоги до маркування продуктів, які грунтуються на європейському досвіді, запровадили і в Україні. 6 серпня набув чинності закон України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів». Європейська система інформування передбачає максимальний захист здоров’я споживачів, а економічні чинники – другорядні. Перелік того, про що має виробник повідомити про товар – тепер практично однаковий у всьому світі. Це насамперед склад, включаючи відсотковий вміст кожного інгредієнту, маса, об’єм, наявність алергенів, термін придатності, умови зберігання та споживання тощо. Обов’язково, щоб інформація була точною, достовірною та зрозумілою для споживача, розміщувалася на видному місці, розбірливим шрифтом не менше 1,2 мм.

Варто додати, законодавці передбачили поетапне введення в дію положень закону «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів». На повну він запрацює з серпня 2020 року. Далі – черга за бізнесом! І, звичайно, за споживачами. Адже маємо право точно знати, що їмо, аби дбати чи не дбати про власне здоров’я.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 5 =