В Ужгороді можуть заборонити будівельні роботи в історичному центрі міста

В Ужгороді громадськість зареєструвала петицію про заборону будівництва і реконструкцій в історичній частині міста. Автори петиції запевняють, що в місті залишилося мало об’єктів, які можна назвати історичними. Натомість у міській раді кажуть, що роботи проводять за законом та без порушень. Більше того, перед початком проводять обговорення.

«Щодня ми втрачаємо Ужгород. Втрачаємо його історичне обличчя. Втрачаємо громадські зони. Втрачаємо вільні простори і перспективи розвитку». З таким текстом з’явилася петиція про тимчасову заборону будівництва та реконструкції в історичній частині Ужгорода. Її авторка Тетяна Смріга стверджує, що в обласному центрі одні об’єкти руйнують, інші – спотворюють, а вільні зони – забудовують.

Таку ініціативу вже підтримали 289 жителів міста. Один із них – Олександр Ровняк. Він каже, що підтримав петицію, адже і сам вбачає необхідність збереження історичної частини міста.

У міській раді натомість запевняють, що всі роботи проводять без порушень. Адже є затверджений історико-архітектурний план, де саме зазначено історичний ареал міста та режим проведення будівельних робіт. І всі вони узгоджуються з консультативною радою обласної адміністрації або відправляються на узгодження в міністерство.

За словами головного архітектора Ужгорода Олега Боршовського, цього року планується провезти роботи у кількох скверах. Зокрема Небесної сотні. Тут мають змінити покриття, замінити лавки та ліхтарі, відновити фонтан. Окрім того, на стадії процедури опитування вже є проектне рішення стосовно площі Театральної. Про цей проект громадськість також знає. І щодо нього люди мають перестороги. Проект – масштабний. І якщо буде фінансування, можуть також розпочати ще у цьому році.

Петицію, яка швидко зібрала всі необхідні підписи, міська рада вже взяла до розгляду. Тож чи буде мораторій – будемо знати уже незабаром.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve + 14 =