Міністрерка освіти в Ужгороді пообіцяла гроші на шкільні автобуси і вбиральні

Під час робочого візиту на Закарпаття міністерка освіти і науки України Ганна Новосад роз’яснювала норми освітнього закону. Розпочали із подальшого впровадження реформи освіти «Нова українська школа». За словами урядовиці, на початку наступного навчального року кожен клас має отримати сучасні меблі, дидактичні та освітні матеріали, які відповідають принципам нового освітнього простору.

Щоб забезпечити нормальне довезення дітей до опорних шкіл, на наступний рік уряд заклав 600 млн. гривень на автобуси. Значна частина цієї суми буде спрямована на Закарпаття.

Міністерка розповіла, які зміни відбудуться в освіті до 2023 року. Перше – завершення розробки нових державних стандартів освіти. У них мають визначити певні особливості для представників національних меншин. Друге – це системне підвищення кваліфікації вчителів. І третє – заміна підручників.

Розповіла міністерка і про те, що планують зробити в освітній реформі в частині мовної статті. Ключове – щоб кожна дитина, незалежно від етнічного походження, мала доступ до якісної освіти і володіла українською мовою. Закон про освіту, як визначив Конституційний суд, відповідає Основному закону, тому повертатися до розмов про обмеження прав людини у зв’язку з імплементацією цього закону в уряді не стануть.

Наступного року буде розпочато підтримку молодих вчителів. На це теж передбачені кошти в Державному бюджеті. Освітянам, які ще не мають доплат за стаж, обіцяють матеріальну підтримку у вигляді десяти прожиткових мінімумів на рік.

Порушили також не менш важливе питання вбиралень у школах Закарпаття. За словами Ганни Новосад, потребу в них потрібно закрити. На початку року залишиться 102 школи, де внутрішні вбиральні ще не облаштовані. Уряд виділить Закарпаттю 26 мільйонів гривень з тим, щоб до кінця 2020 року таких шкіл стало значно менше.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two + three =