Грошей багато не буває: куди зникають мільйони?

У Мукачеві на реконструкцію деяких об’єктів в 2018–19 роках передбачили бюджетних коштів на понад 160 млн. гривень.

Та якщо підрахувати, скільки реально коштують ремонтні роботи, то виходить сума на 73 млн. менша, ніж закладено у витратах мукачівських чиновників та представників влади. Що ж відбувається з коштами мукачівців, журналістам «М-Студіо» допоміг розібратись фінансовий аналітик.

Низка об’єктів у Мукачеві, каже фінансовий аналітик Іван Білащинець, потребує уваги: за розрахунками із середньостатистичними цінами на будівництво чи ремонтні роботи, суми, використані з бюджету і яких би вистачило на роботи, по факту кардинально різняться. Отже, по-порядку.

Реконструкція скверу поблизу готелю інтурист по вулиці Олександра Духновича . Вартість проект – 5 мільйонів 193 тисячі, термін здачі – 30 червня 2019 року. Однак парк досі не здали. За підрахунками, вартість перевищено у майже 2 мільйони.

Інший скандальний об’єкт: ЦНАП. Його здачу переносили кілька разів. За попередніми підрахунками, тут імовірних зловживань може бути на значно більшу суму – більше 10 мільйонів. Станом на 1 січня 2109-го тут використано нібито 24 мільйони, вартість будівництва– 34 мільйони – саме у стільки ЦНАП обійдеться мукачівцям, і за підрахунками, тут зловживань, на ще не завершеному об’єкті, – на ледь не десяток мільйонів.

На дорогу до «Сільверденда» – так у народі називають новозбудовану у терміновому порядку до сімейного магазину родини міського голови дорогу – з кишень мукачівців витратили 22 мільйони, причому є всі підстави вважати, що тут вартість завищена на майже 10 мільйонів.

Нагадаємо і про палац культури – тут у кошторис міста, простіше кажучи, народні гроші жителів Мукачева, заклали майже 60 мільйонів. І таких об’єктів у місті вистачає. І що не об’єкт, чи грандіозна закупівля – черговий скандал та зниклі мільйони.

Фінансовий аналітик переконаний: зайво списати з міського бюджету – сьогодні справа не складна, бо давно вже працюють схеми, як це можна зробити. Тож виходить, що кошти, які могли піти на будівництво вулиць чи інші ремонтні роботи жителі різних районів міста, просто пішли на інші потреби? Або комусь, можливо, до кишені, на перерозподіли – ми не беремося нічого стверджувати, тільки припускаємо, адже офіційні відповіді від представників влади отримати вкрай складно.

Натомість місто на розбудову отримує мізер, а в деяких випадках взагалі нічого. Таких районів, як «Бороктелеп», у Мукачеві чимало. Ремонти міжквартальних вулиць та під’їздів до будинків не завершені, питання з дитячими майданчиками в усіх районах не вирішено, благоустрій також не на найвищому рівні. Питання надання якісних медичних послугу у Мукачівській ЦРЛ також під питанням. Бо до сьогоднішнього дня люди жаліються на неналежні умови в лікарні, особливо на вбиральні та водопостачання.

У цьому питанні мукачівці більшістю за покращення санітарних умов. Та чи однаково лікують жителів міста та Мукачівського району – відповіді різняться.

Тож у місті є ще над чим попрацювати, аби жити тут було комфортніше. Але, очевидно, керівники міста та єдиного центру переймаються іншим. Кому цікаві проблеми пересіних містян, коли на носі вибори. А це – як відомо, справа затратна. Питання не одного мільйона . Тож і питання до мукачівців, чи влаштовує їх такий стан справ, чи готові вони і надалі це терпіти, чи готові борротись з усім цим – цивілізованим шляхом, віддавши голос за потрібного на їх думку, кандидата. Висновки робити вам.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + 20 =