Голова Ужгородської райради пояснив, для чого створювати районну школу мистецтв

Потребу створити Ужгородську районну школу мистецтв пояснив голова райради Руслан Чорнак на своїй сторінці у Фейсбук. Таке рішення розглядатимуть районні депутати на засіданні сесії 6 липня.У дописі Руслана Чорнака йдеться: “Сьогодні Ужгородщиною (навіть у соцмережах) почали ширитися чутки, що начебто депутати Ужгородської районної ради, разом з головою ради (тобто мною), намагаються об’єднати чотири дитячі школи мистецтв в одну – Ужгородську районну дитячу школу мистецтв, тим самим звільнити педагогічних працівників, і залишити дітей без можливості навчатися у гуртках. Така неправдива історія дійшла вже навіть до губернатора Геннадія Москаля, чим його введено в оману. Тут все з точністю, але навпаки”.

Почадовець нагадав, що жовтні 2017 року на Ужгородщині утворилася Баранинська об’єднана територіальна громада. У селі Великі Лази, яке увійшло до ОТГ, діє Ужгородський районний центр дитячої творчості. “Де-юре, заклад є районним, де-факто, – ні. Оскільки з 1 січня 2018 року Баранинська об’єднана територіальна громада відділилася від Ужгородського району і має свій бюджет, відповідно заклади, які знаходяться на території громади, у тому числі заклади позашкільної освіти, повинні фінансуватися з бюджету громади. Натомість маємо ситуацію, коли районний центр дитячої творчості у Великих Лазах досі фінансується за рахунок коштів районного бюджету. Відрадно, що відділення вищезгаданих дитячих шкіл мистецтв також фінансуються з районної казни, а не з бюджету об’єднаної громади. Саме це стало приводом до створення Комунального закладу «Ужгородська районна дитяча школа мистецтва»”, – пояснив Чорняк.

На засіданні спільної комісії з питань освіти, культури, молоді та спорту із директорами дитячих шкіл мистецтв голова райради розповів про намір реорганізувати дитячі школи мистецтв, створивши єдиний Комунальний заклад Ужгородської районної ради «Ужгородська районна дитяча школа мистецтв». Середнянська, Малодобронська, Коритнянська та Тарнівецька дитячі школи мистецтв стануть її філіями.

“Тут кожен повинен був зрозуміти, що ніхто не намагається звільнити, чи якимось іншим чином «вигнати» на вулицю педпрацівників закладів, а тим більше залишати дітей без позашкільної освіти. Навпаки, районна рада всіляко намагається підтримувати розвиток культури, молоді, спорту, і робитиме це й надалі… Жоден процес реорганізації на Ужгородщині ніколи не викликав одностайних думок. Особливо негативно це проявлялося з боку політичних опонентів, і розцінювалося як «злий умисел». Районна рада вже проходила подібний шлях, коли проводилася процедура реорганізації комунального закладу «Ужгородська районна лікарня». Які тільки чутки не ходили у той час: і про те, що начебто районна влада намагатиметься позвільняти медичних працівників, і про неналежну якість надання медичних послуг, тощо. Що ми маємо? Сьогодні ми маємо збережений, з трьох колишніх районних лікарень, медичний колектив, постійно виділяються кошти з районного бюджету для придбання медичного обладнання, здійснення хоч мінімальних, але ремонтних робіт, тощо. Тільки у цьому році для проведення ремонту в лікарні з районного бюджету виділено понад 20 млн.гривень”, – йдеться у дописі Чорнака.

Голова райради додав, що на сьогодні проект рішення знятий з порядку денного сесії для надання додаткових роз’яснень зацікавленим особам.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eight + nineteen =