“Газпром” визнав, що “Північному потоку-2” загрожує повне зупинення

Російський газовий монополіст “Газпром” заявив, що проєкт “Північний потік-2” може бути зупинений через політичний тиск.  “Під час реалізації наших великих міжнародних проєктів, як-от газопровід” Північний потік-2″, ми стикалися й можемо продовжувати стикатися з ризиками, пов’язаними зі зміною політичної ситуації в різних регіонах, пов’язаних із такими проєктами”, – заявили в “Газпромі”. Про це повідомляє Reuters з посиланням на проспект розміщення єврооблігацій.

“У виняткових обставинах, зокрема й через політичний тиск, такі зміни можуть призвести до призупинення або закриття проєкту”, – резюмували представники російського газового монополіста.

Напередодні США попередили Німеччину, що введуть санкції проти російського судна, яке добудовує газопровід “Північний потік-2”. Крім того, і самі німці намагаються зупинити запуск “труби”. Відразу кілька природоохоронних організацій, серед яких Deutsche Umwelthilfe, намагаються оскаржити дозвіл на завершення будівництва.

Що відомо про російський газопровід

“Північний потік-2” піде в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виключні економічні зони і територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Проєкт оцінюється в 9,5 млрд євро. Його реалізує “Газпром” в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони взяли на себе зобов’язання профінансувати “Північний потік-2” сумарно на 50%, тобто на 950 млн євро кожен. “Газпром” надасть другу половину коштів – 4,75 млрд євро.

Україна, Польща, країни Балтії та США критикують ПП-2. На їхню думку, ЄС може потрапити в залежність від російського газу. Україна також не хоче втратити роль транзитера газу. У цьому разі вона втратить 3 млрд щорічного доходу. Берлін обіцяє гарантувати транзит через Україну навіть після будівництва газопроводу.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve − four =