«Гамора – 2018» зібрала два десятки ковалів із різних куточків Закарпаття

У високогірному Лисичові, що на Іршавщині, відбувся традиційний фестиваль ковальського мистецтва «Гамора – 2018», куди з різних куточків нашого краю завітало близько двох десятків ковалів. Танці, музика, а також запашні закарпатські страви – все те, чим дивували гостей цього разу.

«Гамору-2018» розпочали традиційною урочистою ходою учасників, ковалів та гостей, які крокували колоною до самої кузні. Дорогою їх гостинно запрошували місцеві жителі до накритих столів, встановлених прямо на узбіччі. У перший день фестивалю після капітального ремонту урочисто відкрили музейну кімнату кузні Гамора, яка, до речі, вважається єдиною діючою водяною кузнею в Україні. Також зі сцени представники влади звернулися до присутніх зі словами вітання.
Гостей заходу своїми виступами розважали фольклорні колективи. Серед них були навіть артисти зі Словаччини. Учасники фестивалю радо демонстрували своє ремесло: виготовляли знаряддя та сувеніри. Ковалі кажуть: на Гамору приїхали зовсім не для того, щоб позмагатися, скоріше, щоб добре провести час, поспілкуватися з однодумцями та обмінятися досвідом.
Організатори святом залишилися задоволені, адже традиційний та вже давно відомий за межами Закарпаття фестиваль «Гамора 2018» щороку стараються удосконалювати, щоб приємно здивувати та подарувати позитивні емоції присутнім.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × 4 =