Мукачівська фабрика «Фішер» випускає лижі, що підкорили світ

Лижі, які підкорили світ. Хто в Мукачеві не знає про фабрику «Фішер»? Саме тут їх виготовляють. А ще хокейні ключки. Тут же обробляють карбонові деталі для всесвітньо відомих марок авто.

Олімпіада в Кореї у 2018 році запам’яталася феєричним стрибком і золотом Олександра Абраменка. Зверніть увагу на лижі спортсмена. «Тиса» – цей бренд народився в Мукачеві. Олімпіада в Пхьончхані вкотре продемонструвала якість продукції, яку виготовляють на «Фішері» – брендові лижі з Мукачева принесли олімпійцям з усього світу 89 медалей: 35 «золотих», 33 «срібних» та 21 «бронзову». Спортивне спорядження, яке виготовляють на заводі і місті над Латорицею – справжня гордість Закарпаття.

Тут використовують найсучасніші станки та методики для створення лиж – бігових та гірських. На підприємстві щороку з конвеєрів сходить більше мільйона пар.

Наша країна забезпечує практично половину потреб Євросоюзу в лижах. Однак це не означає, що географія експорту обмежується виключно ЄС.

Проте на підприємстві виготовляють не лише лижі та ключки. В Берегові є завод, який входить в структуру «Фішер Мукачево», де шиють спортивне взуття. Окрім того, протягом останніх десяти років тут розвивають напрям роботи з композитними матеріалами, а саме виробами з карбону, які широко застосовують в автомобільній індустрії. Ці деталі використовують всесвітньо відомі автомобільні концерни.

Наразі «Фішер» – одне з найбільших підприємств Мукачева і один з найбільших платників податків. Сплачені податки це розвиток міста. А ще перевагою заводу є робочі місця. Як зазначив генеральний директор – тцт працевлаштовано більше 1000 осіб. Павло монтує кріплення на лижі. Роботою, каже, задоволений.

І все ж таки є невелика ложка дьогтю: закарпатці не дуже зацікавлені в лижному спорті. По-перше, у нас не розвинута лижна інфраструктура, по-друге, лижі – це недешево: за якісні доведеться віддати від 5000 грн. А тому «Фішер» більше зосереджений на експорт. Для покращення ситуації – і не лише продажу лиж – варто розвивати зимові види спорту, адже ситуація з виступом нашої збірної в Південній Кореї показала, наскільки слабко в цьому напрямку рухається Україна.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × four =