«Гуцульська бриндзя – 2019»: підсумки свята

З розмахом пройшов фестиваль «Гуцульська бриндзя – 2019». Як символ закінчення важкої праці вівчарів, свято розпочалося з відкриття барбениці зі свіжою бринзою. Після чого до самого Буркуту пройшла колоритна процесія. І вже на вершині гостей чекали привітальний концерт і запрошення до святкового столу від кожного населеного пункту Рахівщини.

До відкриття фестивалю запланували велике театральне дійство, запросили до святкування гостей зі всієї області. Початок фестивалю ознаменувався приїздом вівчарів на святково прикрашеному возі.

Поласувати молочним продуктом зміг й кожний гість, що знаходився поруч. І тільки-тільки віз покинув межі міста, як за ним слідом почала свій рух яскрава хода, під час якої кожен населений пункт Рахівщини представив свій традиційний народний колорит.

Хода розтягнулась на все місто і завершилась в парку «Буркут», де відвідувачів вже чекала привітальна промова на сцені. До гостей зі сцени звернулися і організатори фестивалю, і вповноваженні особи, вітаючи всіх з цим яскравим, святковим днем.

А поки гості свята зосередили всю свою увагу на сцену, журі фестивалю оцінювали підготовлені до ярмарку садиби і святкові столи.Оцінювали садиби в 7 номінаціях, таких як «Найкращі газда і газдиня садиби» і «Найсмачніші гуцульські страви». Кожен населений пункт брав участь у всіх номінаціях одразу, надаючи на огляд цілу низку речей традиційного гуцульського побуту.

Колосальна підготовка всіх населених пунктів , що прийняли участь у змаганнях, не залишилась непоміченою. Кожен населений пункт привітали почесними грамотами від народного депутата Василя Петьовки, який особисто підтримав організацію та проведення свята.

Незабаром голову Закарпатської держадміністрації запросили до запалення ватри, для всіх охочих відкрились святкові столи у садибах, кожен населений пункт міг продемонструвати гуцульську щедрість та гостинність. На сцену завітали відомі Закарпатські співаки, свято тривало до самої опівночі.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − eleven =