Екологи оцінили вплив на довкілля трьох закарпатських підприємств

Проблему охорони природного середовища у контексті нового Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» обговорили на брифінгу із журналістами представники департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА.

Цей закон набув чинності ще торік у грудні. Цього року департамент екології Закарпатської ОДА отримав тридцять повідомлень про планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля. 10 з них екологи відхили через невідповідність до нормативно-правових актів. За трьома уже є висновки: на видобування питної води Ужгородському водоканалу та Виноградівському ВУЖКГ та ДП «Укргазвидобування».

Серед підприємств, які повинні звітувати про планову діяльність, громадські обговорення та власне підготовку висновку про вплив на довкілля, масштабні заводи та підприємства. А роль громадськості в обговореннях, згідно з цим законом, куди більша, ніж раніше. Близько 20-ти суб’єктів господарювання вже звернулися до Мінекології щодо проведення ОВД. І це ті питання, які найбільш гостро критикували краяни.

Та за правами не варто забувати і про свої обов’язки. Однією з найбільших екологічних проблем краю є і спалювання сухостою та сміття. Але зарадити їй важко. Штрафи занадто мізерні, це навіть, якщо вдалося доказати причетність винного до спалювання трави. Що зробити практично неможливо. Це скоріше виняток, аніж правило.

Станом на 1-е жовтня рятувальники ліквідували 703 пожежі в екосистемах. А загальна площа знищеної сухої трави, чагарників та сміття перевищує 759 га. Та варто наголосити, що у цих пожежах неодноразово страждали флора та фауна. Що вже казати про неодноразові травмування та загибель самих паліїв.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen + thirteen =