Два нових медзаклади мають з’явитися на Хустщині

У рамках реформи первинної медичної допомоги у сільській місцевості будуватимуть нові сучасні амбулаторії по всій Україні. Закарпаття не виняток.

До прикладу, на Хустщині таких амбулаторій планують збудувати дві: у Березові та Нижньому Бистрому. Кабінетом Міністрів України розроблений типовий проект амбулаторій і вже виділені з державної казни необхідні для цього кошти. Однак точної схеми чи плану, коли почнеться будівництво нових і реконструкція старих медзакладів, поки немає, адже попереду чимало відповідних процедур.

У Нижньому Бистрому, що на Хустщині, будівля під амбулаторію як така повністю відсутня. Розмістили медичний заклад села у приміщенні сільради, на другому поверсі. Роками пацієнти змушені терпіти незручності. Для інвалідів умов взагалі нема.

Темний вузенький коридор, малі кабінети створюють некомфортні умови не лише для роботи медперсоналу, а й для самих пацієнтів, що звернулися по допомогу. Разом з тим тутешні працівники стараються створити для хворих затишок – у пристосованих приміщеннях завжди чисто та охайно. Однак сучасний світ диктує нові правила для медичного обслуговування.

Голова села Юрій Муханюк каже, що у Нижнього Бистрого з’явився шанс все змінити на краще. Адже у рамках реформи первинної медичної допомоги у сільській місцевості будуватимуть нові сучасні амбулаторії по всій Україні. Закарпаття не виняток, як і Хустщина.

У районі таких амбулаторій планують збудувати дві. Розглядають два населені пункти: Березово та Нижній Бистрий. Звісно, якщо виділять під будівництво відповідні земельні ділянки у обох селах, місцева влада виконає всі умови, передбачені урядом, будуть виготовлені необхідні документи, а у процесі підготовки до втілення проектів у життя не виникне якихось перепон з боку громад.

Наразі Кабінетом Міністрів України розроблений типовий проект сучасної амбулаторії і з державного бюджету виділені необхідні для цього кошти. Варто відзначити, що такі проекти мають співфінансуватися з місцевих бюджетів. Голова РДА Назарій Павлій каже, що це приблизно 10% від загальної суми.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen − three =