Хлібом-сіллю, а згодом – танцями й піснями зустрічали гостей фестивалю «Де бере початок Тиса» на Рахівщині.
А згодом в дорогу – у гори. На висоті 1260 м зібралися любителі повеселитися. Після подолання гірської дороги перед гостями фесту відкрилися невірно красиві висоти карпатських гір.
На гостей чекала розважальна та культурна програма, а наймолодших відвідувачів – каруселі. Однак розпочали фестиваль з корисної місії.
Фестиваль «Де бере початок Тиса» відбувається вже вдруге, однак цьогоріч вперше зі статусом – міжнародний. Ріка Тиса протікає у 5-ти країнах світу: Україні, Сербії, Словаччині, Угорщині та Румунії. Відтак разом із головою обласної адміністрації дерево тис висадили і представники країн-сусідок.
Корінні жителі селаЧорна Тиса знають чимало легенд про дерево тис. Тож поділилися розповідями. Багато історій розказали і про джерело, з якого бере свій початок стрімка Тиса. Баба Галя розповідає: властивості води перевірила на собі.
Цілющі саджанці тису висадили, омоложуючої води скуштували – і гайда веселитися. Частували гості фестивалю традиційними закарпатськими смаколиками, кататили гостей на конях-гуцуликах, а дітвора не могла натішитися локації з каруселями
Ну і звичайно, яке свято без концерту. Серед гір розгорнута сцена. Протягом дня тут виступали народні тазаслужені артисти.
Користуючись нагодою, чорнотисянський сілський голова Іван Павлючок висловив сподівання, що фестиваль стане традиційним. Подякував і меценатам, які допомогли з організацією свята.
Народний депутат України Василь Петьовка у свою чергу не тільки допоміг з організацією заходу, а й заохотив його ініціаторів, адже подібні фести –чергова нагода розказати світу про принади краю.
Святкували на Рахівщині з самого ранку й до вечора. Гості фестивалю кажуть – раді святу, а ще більше – тому, що нарешті на гору відкрили дорогу, хоч і не асфальтовану, однак придатну до проїзду.
Відсвяткували і вже чекають наступного фестивалю серед гір. Сподіваються, що чергове свято не за горами.