Дощ і мокрий сніг у горах: на Закарпатті прогнозують ще кілька днів негоди

Минулої доби у Закарпатській області пройшли дощі 2-10 мм, в східних районах більш значні – 15-24 мм, на високогір’ї з мокрим снігом та снігом.
Найбільше снігу випало в горах Прикарпаття та Румунії, частково захопивши високогір’я східної частини Закарпаття. За добу висота снігового покриву на Драгобраті збільшилася на 13 см і склала 39 см. На високогір’ї Прикарпаття висота снігу коливається в діапазоні від 15 до 36 см.

При цьому зафіксовано температуру нижче нуля градусів на високогір’ї як Закарпаття, так і Прикарпаття. Мінімальна температура на 9 ранку:
Плай -2.2
Драгобрат -1.6
Пожижевська -3.3.

Така погода стала наслідком утворення 6 травня активного циклону в районі півдня Румунії, котрий, поступово рухаючись на північ, посилився. Надалі вплив циклону послабшає, однак наразі незначні опади у вигляді дощу, а на високогір’ї у вигляді мокрого снігу продовжують випадати переважно в центрі та на сході Закарпаття. Станом на 12 год. дня на високогір’ї Карпат утримується мороз:
Плай -1.4
Пожижевська -2.3

Вночі 8-го і 9-го травня варто очікувати заморозки в гірській місцевості. Щодо опадів, вночі 8-го на сході області прогнозують дощ, на високогір’ї сходу – дощ та мокрий сніг, а протягом дня 8-го травня – без істотних опадів. Натомість вже ввечері 9 та протягом доби 10 травня варто очікувати опадів у вигляді дощу по більшій частині території Закарпаття.

Температурний фон буде поступово підвищуватися і до 12 травня підвищиться на 7-10 градусів.

Щодо гідрологічного режиму річок: На більшості річок відбувались підвищення рівнів води на 20 – 60 см. В нижніх течіях Латориці підвищення склало 0,9 м за рахунок невисокої паводкової хвилі з верхів’їв. Протягом наступної доби на річках утримається підвищена водність з коливаннями рівнів води. В нижніх течіях Латориці продовжиться підвищення на 0.3 – 0.6м над рівнем на 8 годину 7 травня. Підвищення будуть відбуватися в межах корінних берегів і без негативних наслідків.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen − 3 =