Дорогам Тячівського і Рахівського районів необхідний терміновий ремонт

Щоби проїхатися дорогами районного і обласного значення у Тячівському районі, треба бути справді сміливим. Ями там такі, що проїхати їх на звичайному авто – завдання не для слабкодухих.

Народний депутат Василь Петьовка звернувся до голови Закарпатської ОДА Ігоря Бондаренка щодо термінового вжиття заходів по проведенню ремонту дорожнього полотна у населених пунктах Рахівського та Тячівського району, які перебувають у вкрай незадовільному стані.

Зі сторони може здатися, що хтось навмисне порозкладав пастки на дорозі. Тільки замість пасток тут ями і замість асфальту — ями, а замість дороги тут – кінець світу. Ласкаво просимо в реалії Тячівського району.

Це місцева дорога районного значення Колодне-Нересниця протяжністю 17 км. Місцеві кажуть, що капітальний ремонт тут проводили у дуже давні часи – «во врем’я оне».

Голова села Колодне Іван Кричфалушій розказує, що у 2016 році по ремонту даної дорожньої ділянки у райдержадміністрації був розроблений проект — і тільки.

З настанням відлиги тане і сама дорога. Водії пояснюють, вчорашні латки знову перетворюються на ями і так по колу, наче кругообіг ям в природі. Автомобілі на цій дорозі просто розсипаються на ходу.

У вкрай критичному стані і місцева дорога обласного значення Колочава-Усть Чорна-Калини-Бедевля. Цей автошлях більше схожий на фронтове шосе з воронками від бомбардувань. Після долання цієї «смуги перешкод» машини буквально перетворюються на автобрухт.

Капітальний ремонт тут проводився ще за царя Панька. А традиційне латання ям ситуацію зовсім не рятує.

Ремонтувати цю дорогу, розказує сільський голова Бедевлі Іван Рішко, можливо тільки в межах села, адже цей автошлях знаходиться на балансі облавтодору. Лагодити його власними зусиллями – значить нецільово використовувати бюджетні кошти.

Подібна ситуація і з селом Біловарці, через яке проходить зазначена траса. В межах села провели ямковий ремонт, а за селом – розбитий шлях.

Обурені водії і жителі місцевих сіл кажуть, що досить зволікати з капітальним ремонтом. Адже їм вже несила щоразу збирати своє авто по частинах.

Згідно з попередньою інформацією, в обласному бюджеті на 2019 рік передбачено фінансування в сумі близько 280,0 млн. грн. на капітальний ремонт місцевої мережі автодоріг загального користування області. Як і в попередній рік, із цього фінансування на поточний дрібний ремонт і експлуатаційне утримання кошти практично не передбачаються. Для зняття соціальної напруги, та забезпечення безпечного проїзду в першочерговому порядку, необхідно ліквідувати ямковість на автодорогах Тячівського та Рахівського районів. Тому, виходячи з вищенаведеного, народний депутат Василь Петьовка звернуся до голови ОДА Ігоря Бондаренка, аби внести зміни до обласного бюджету на 2019 рік та передбачити фінансування в сумі не менше 70-80 млн. грн. саме на поточний дрібний ремонт і експлуатаційне утримання доріг, адже, згідно спільного наказу Міністерства інфраструктури і Міністерства фінансів із загальної суми на ремонт автодоріг рекомендовано направляти до 30,0% саме на поточний дрібний ремонт і експлуатаційне утримання. Наразі очікується відповідь від ОДА.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen − 7 =