Долина нарцисів на Хустщині розквітла

Масово зацвіли у Хустській долині рідкісні вузьколисті нарциси. Щоб побачити унікальний ботанічний об’єкт Карпатського біосферного заповідника, в якому охороняється один з останніх в Європі рівнинних осередків нарцису вузьколистого, люди щороку приїздять з усіх усюд. Нині червонокнижна квітка вкотре вабить туристів, адже вона майже на піку цвітіння.

Перші рідкісні квіти нарцису вузьколистого у КІрешській долині поблизу Хуста у цьому році з’явилися як зазвичай – наприкінці квітня. Працівники унікального ботанічного об’єкту Карпатського біосферного заповідника так і прогнозували ще в березні, коли долина квітла первоцвітами. Однак пік цвітіння нарцисів через погіршення погодних умов припав не на перші числа травня, а майже на середину місяця.

Наразі у долині – масове цвітіння і триватиме воно практично до 15 травня. Щоб побачити місцину, на якій охороняється один з останніх в Європі рівнинних осередків нарцису вузьколистого, люди приїздять звідусіль. Щороку кількість туристів сягає 15-ти тисяч. Цього року, як і раніше, переважно милуються квіткою, котра зникає, європейці. Проте й нашим до снаги вітчизняне диво природи.

А от пан Юрій зі Львова привіз на Закарпаття цілу групу туристів – учнів фізико-математичного ліцею. Чоловік – вчитель історії і сам провів для них екскурсію по заповіднику. Розповів дітям чимало цікавого.

Посилена людська увага призводить, на жаль, й до зменшення чисельності рослини. Внаслідок зривання квітів чи їх витоптування це і стається. Власне, є ще безліч інших причин, які сприяють зникненню рідкісних нарцисів. До прикладу, й клімат добряче впливає, й антропогенний вплив також не стоїть осторонь.

Відтак від нас самих залежить, чи побачать наші нащадки це унікальне явище, чи ні. Тож заради майбутнього бережімо природу і те, що залишено у спадок!

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × 4 =