Дитячий колядницький фестиваль «Вифлеємська зіронька» пройшов на Тячівщині та Рахівщині

На Тячівщині та Рахівщині відбувся дитячий колядницький фестиваль «Вифлеємська зіронька – 2019». Запровадили його на Закарпатті, аби увіковічити традиції колядування наших предків і поєднати їх з іншими культурами, котрі так притаманні краю

, – ідея, що з’явилася рівно 9 років тому і жива понині. «Вифлеємська зіронька» проводиться за ініціативи та підтримки народного депутата України Василю Петьовці. Спершу це був конкурс, який два роки тому змінив свій формат і став фестивалем.

Так, цьогоріч 9 січня стартував фест у рахівських Ясінях, а завершився 16-го _у тячівському Солотвині. Загалом взяло участь у фесті понад сотні колядницьких колективів, у їх складі дошкільнята та школярі-початківці.

Один з осередків проведення фестивалю – Тячів, куди з’їхалися з десяток колективів із дитсадків та шкіл Тячівської долини.

Неймовірні перетворення відбувалися на сцені, адже кожен колядницький гурт ретельно готувався до свого виступу.

Хтось з їх учасників вперше брав участь у фесті, а дехто вже тут традиційно – з року в рік. Звісно, не без допомоги дорослих – батьків, вихователів та вчителів.

Не колядками єдиними супроводжувалося Різдвяне співоче дійство, сценічні образи були втілені в театральних мініатюрах і танцювальних номерах. Тож, у виступах було все, а головне – був присутній дух Різдва.

Свято вийшло колоритним зі справжнім святковим настроєм. Діти ж як на сцені, так за лаштунками кожним словом прославляли народження Ісуса Христа.

Бажаючих взяти участь у «Віфлеємській зіроньці» щороку вистачає. Цей рік не став винятком.
На Тячівщині лунала коляда і в Дубовому. До слова, тут також це не лише пісня, це – цілий старовинний різдвяний обряд прославлення Великого свята народження Спасителя.

Так, від найменшеньких дошкільнят до школярів початкових класів складалися колядницькі колективи, які взяли участь у фесті. Кожен з них мав свій власний сценічний образ, адже на сцені демонстрував ціле театральне дійство в мініатюрі …з різдвяними співанками й декламуванням віршів.

До слова, й тут хтось в черговий раз прийшов на фестиваль коляди, а для когось це перший досвід.
За коляду, крім солодощів, кожен навчальний заклад – учасник фесту отримав й цінні подарунки.

Колядницький фестиваль «Віфлеємська зіронька» серед вихованців ДНЗ та школярів початкових класів цього року добіг кінця. Завершальний етап фесту відбувся у Солотвині, Тячівського району.

Вкотре стартував захід із виступів дошкільнят, а продовжився виступами школярів. Колядували та щедрували тут трьома мовами: українською, румунською і угорською.

Відтак до тамтешньої дитячої школи мистецтв з’їхалися колядники як місцеві – із тутешніх дитсадків та початкових шкіл, так із інших навколишніх населених пунктів.

Власне, багатонаціональне та колоритне свято з року в рік прославляє Ісуса.

Тож від традиційного фестивалю коляди усі в захваті і кожен вже з нетерпінням чекає наступного року, а разом з ним «Віфлеємську зіроньку – 2020-го».

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two + 17 =