В Ужгороді митники вилучили тисячу упаковок дієтичних добавок

1000 упаковок дієтичних добавок вилучили митники на посту «Ужгород», повідомляє Закарпатська митниця ДФС.

В суботу, 5 жовтня, на митний пост заїхав вантажним автомобілем «Volvo» з напівпричепом «Schmitz» громадянин України, надавши працівникам митниці необхідні документи для проходження кордону.
В ході митного контролю транспортного засобу та особистих речей громадянина працівники митниці виявили не вказані у митній декларації, товаросупровідних документах та не заявлені при усному опитуванні 40 тис. пігулок дієтичних добавок «Hevert Influtelia».

Добавки знаходились у кабіні водія на спальному місці. Виявлена сільськогосподарська продукція відноситься до першої – двадцять четвертої групи УКТ ЗЕД. У відповідності до ч.1 ст. 378 Митного кодексу України пропуск на митну територію України товарів, що класифікуються в 1 – 24 групах УКТ ЗЕД та ввозяться громадянами для вільного обігу, в будь-яких обсягах не дозволяється.

Вартість виявленого незаявленого товару перевищує 500 Євро та потребує додаткової оцінки із залученням спеціаліста-експерта.

Варто зазначити, що товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі або у супроводжуваному багажі не підлягають письмовому декларуванню та не є об’єктами оподаткування митними платежами. Товари, що ввозяться громадянами у ручній поклажі або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість або загальна вага яких перевищує обмеження, встановлені частиною першою ст. 374 Митного кодексу України, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10% і 20% ПДВ. Базою оподаткування таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг.

Таким чином громадянин не заявив за встановленою формою точних відомостей про переміщувані ним через митний кордон України товари, які в кількості, яку він переміщував через митний кордон, підлягають обов’язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених статтею 472 Митного кодексу України.
Наразі складено протокол про порушення митних правил, товари, зокрема, дієтичні добавки вилучено до рішення суду.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 5 =