Детектор брехні: як це працює і чи можна його обманути?

Поліграф, або ж детектор брехні – прилад, за допомогою якого можна дізнатися всю правду про людину. На питання, чи можна обманути поліграф, точної відповіді не має. В історії траплялися і такі випадки. Проте, як запевняє поліграфолог Олексій Ілющенко, зробити це вкрай важко, майже неможливо.

Об’єктом дослідження поліграфу є пам’ять людини. І якщо колись з вами дійсно відбулася та чи інша подія, можливо, навіть несвідомо, але ви про це згадаєте.

Зокрема, реакцію людини на питання полі графолог вивчає за допомогою 7 датчиків. Фіксують дихання, артеріальний тиск, шкірно-гальванічну реакцію (потіння пальців), є датчик для вимірювання кровонасичення пальців, мікрофон та ряд інших приладів.

Перед початком варто повністю розслабитися та очистити думки. У приміщенні можуть перебувати лише поліграфолог та людина, яка проходить процедуру. На поліграфі чітко видно, в які моменти людина говорила неправду.

Рекомендують проводити допит не більше двох годин, оскільки і людина втомлюється і може погіршуватися точність результату. В загальному, разом з проведенням процедури та опрацюванням аналізів, результат можна дізнатися вже за 5-6 годин.

Найчастіше поліграф використовують під час підбору кадрів на роботу, під час проведення службових розслідувань, проте найчастіше звертаються приватні особи. Проте радимо вам частіше говорити правду, і не потрапляти в ситуації, у яких цей прилад вам знадобиться.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five − 5 =