День Дунаю на Закарпатті: лицарі та пластикові кораблі

День Дунаю одночасно відбувається у 16-ти країнах – для підняття рівня свідомості громадян та пропаганди збереження природи, зокрема, водних ресурсів Закарпаття. 

Тема цього року актуальна як ніколи, – боротьба з пластиком. Гора пластикових пляшок на річці Боржава, на жаль, – не дивина. Схожа картина – і в Міжгірській Колочаві. Ми вже інформували, що туристичне музейне село буквально потопало у смітті. Екологи б’ють на сполох: у Тихому океані вже є цілий сміттєвий острів розміром як чотири України.
До початку заходу, що відбувся у Квасові Берегівського району, школи краю могли долучитися до конкурсу зі збору сміття на річках. А потім із зібраних відходів конструювали кораблі. Свій «Хрестоносець» учень 7-го класу Степан виготовляв три дні – з пляшок, монтажної піни та поліетилену. Знайти матеріали для свого корабля семикласнику було не важко. Зібрав їх з річки Боржави та з узбіч. Директорка Квасівської школи Ольга Турані каже, що за два тижні учні назбирали так багато сміття, що й не підраховували, скільки мішків заповнили.
Боротися зі сміттям мають органи місцевого самоврядування на місцях. Громадськість також має усвідомлювати свою відповідальність за збереження природи. Скидання відходів у річку через відсутність місць для їх переробки та захоронення – не виправдання. Адже для побудови сміттєпереробного заводу потрібні інвестиції.
На законодавчому рівні комплексного документу, який би міг вирішити проблему, немає. Система штрафів, цілком імовірно, змогла би покращити ситуацію, наразі ж вона малодієва. Впіймати за руку винного дуже важко, а покарати – ще важче.
Із січня цього року в Україні запрацював закон про сортування сміття. А це – ще один крок до збереження навколишнього середовища. Проте поки що мало хто дотримується закону. Звідси і ріки сміття довкола нас.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 + ten =