Децентралізація і воєнний стан: теми Національного прес-клубу реформ

П’ятий Національний прес-клуб реформ «Децентралізація: результати, виклики та перспективи» розпочали з презентації правових засад діяльності органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану. До слова, його впровадили у 10 областях України.

Виконавчий директор Асоціації Міст України Олександр Слобожан розповів і про те, як в країні проходить децентралізаційна реформа та які ресурси матимуть громади для розвитку у наступному році.

Асоціація міст України була активним учасником проекту Держбюджету 2019 року. Тож, завдяки внесеним пропозиціям, в бюджетному та податковому кодексах відбулись певні зміни, важливі для розвитку місцевого самоврядування. Також вдалось збільшити обсяг міжбюджетних трансфертів в медичній та освітній галузях.

За словами Олександра Слобожана, у наступному році процес об’єднання дещо уповільниться, однак вже зовсім скоро децентралізаційна реформа перейде на новий етап, відбудеться так званий перехід від добровільності до адміністративного об’єднання.
Тим часом, громадам варто звернути увагу на нові джерела фінансування, які з’являться вже у наступному році. З 2019-го рентна плата за технічні рубки лісу вже не надходитиме до обласної скарбниці. 37% від загальної суми залишатиметься у місцевих громадах. Ще 13 % скерують до спеціального місцевого фонду, де вони акумулюватимуться для потреб громад. Акциз з тютюну і палива також залишиться в місцевих бюджетах. Ще з наступного року скасують пільговий період оподаткування за землю для Укрзалізниці. Також громади зможуть розпоряджатися землями поза межами населених пунктів.

Говорили і про реформу нової української школи. А також про особливості інклюзивної освіти. Перший етап медичної реформи проаналізував Павло Ковтонюк – заступник міністра охорони здоров’я. За його словами, вже майже 22 млн. українців обрали собі сімейного лікаря. Однак найважчий етап впровадження медреформи ще попереду.

Також учасники П’ятого Національного прес-клубу реформ побували у Будинку Уряду. Для них організовали екскурсію будівлею та презентовано Урядову комунікаційну стратегію Єдиний голос. З представниками ЗМІ поспілкувався Вадим Денисенко – народний депутат, представник Уряду у Верховній Раді України., уповноважений уряду відразу заспокоїв жителів областей, де впровадили воєнний стан, що ніяких обмежень прав громадян не буде. Заспокоїв Вадим Денисенко і працівників бюджетних установ та пенсіонерів, що жодних затримок з виплатами у зв’язку з введенням воєнного стану не відбудеться.

Не оминули увагою і питання блокування західних кордонів власниками автівок на «Євробляхах», які у такий спосіб висловлювали своє незадоволення новим законом щодо розмитнення автівок на євро номерах.

На завершення зустрічі Вадим Денисенко звернувся до представників ЗМІ та пересічних громадян з проханням поширювати лише перевірену інформацію, опираючись на офіційні джерела.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 + 6 =