Діти на Тячівщині вчаться у колишньому графському мисливському будиночку

Споруда з минулого. В Тячівському селі Мала Уголька досі збереглася унікальна будівля. Мова іде про мисливський будиночок австрійського графа Гірша, який ще у позаминулому столітті сюди приїжджав на полювання. Зараз в цій будівлі розташована школа.

Приміщення хоч і невеликі, але комфортні та затишні. Та більше ста років тому тут була зовсім не школа, а мисливський будиночок австрійського графа Гірша. Колись він завітав у ці краї, а оглянувши місцину, вирішив тут збудувати невеличку садибу для себе та своєї родини.

Графа називали володарем місцевих лісів. Він дбайливо охороняв природні багатства. А біля садиби слуги вели домашнє господарство. Досі живі і нащадки графа, які час від часу сюди навідуються.

Та з приходом радянської влади тут все змінилось. Граф був змушений покинути ці місця. А про збереження історичної споруди у ті часи навіть і мова не йшла. Наприкінці 19 ст. будинок став навчальним закладом. За останні кілька років все ж певні роботи тут провели, аби дітям було комфортінше.

Зараз тут навчаються понад 80 школярів. Хоч в селі є ще кілька шкіл, однак цю найдавнішу вважають і найбільш затишною.

Зараз в селі шукають можливість віднайти кошти на реставрацію цієї споруди. Планують брати участь в різноманітних європейських проектах, аби за грантові кошти відновити будівлю – частинку історії цих країв.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × four =