Чотири нові інфекції, що передаються статевим шляхом: небезпека, наслідки, лікування

Венеричні захворювання небезпечні з багатьох причин. Вони завдають шкоди всьому здоров’ю людини, послаблюють імунітет, а часто стають причиною безпліддя — як з жіночої, так і з чоловічої сторони. Очевидно, що сучасна людина повинна піклуватися про статеву безпеку, використовувати засоби захисту і постійно перевірятися у лікаря на наявність інфекцій. Тим більше кількість останніх постійно зростає.

Ми розповімо про чотири збудники інфекцій, яких варто побоюватися сучасній людині і які з великою ймовірністю приведуть в клініку для лікування безпліддя. Зараз ця проблема лікування безпліддя вирішується, в чому ви переконаєтеся на сайті https://sana-med.com.ua/ru/oplodotvorenie_metodom_eko.php, але по можливості не варто ускладнювати її ще й зайвими захворюваннями.

1

Чотири нових інфекції, від яких варто триматися якомога далі

Ось ті збудники, про які вам слід знати:

• Менінгокок. Назва не нова, але суть в тому, що раніше менінгококову інфекцію більше асоціювали з менінгітом, а зараз — з урогенітальним типом інфекцій. Носієм менінгокока є до 10% дорослих людей, бактерії у них знаходяться в носогорлі й передаються партнерам під час орального сексу. Є п’ять типів таких бактерій, але хороша новина в тому, що проти них розроблено дві ефективних вакцини.

• Мікоплазма геніталіум. Ця бактерія викликає одну з найнебезпечніших інфекцій, що передаються статевим шляхом. Її носіями є близько 2% населення планети — найчастіше це молоді люди. У носіїв перебіг часто безсимптомний, а ось у жінок наслідки серйозні — аж до безпліддя, завмерлих вагітностей, викиднів і т.д. у випадку з цією бактерією дуже важливі своєчасна діагностика і правильне лікування, оскільки вона стійка до багатьох антибіотиків.

• Шигелла Флекснера. Бактерія має фекально-оральний шлях передачі та викликає дизентерію. Раніше вважалося, що це проблема мандрівників і дітей, але зараз з’ясувалося, що бактерія передається під час орального й анального сексу. Лікування досить складне, без використання антибіотиків, бо при їх застосуванні є небезпека появи супербактерії.

• ВЛГ (венерична лімфогранульома). Ця хвороба проявляється спочатку виразками й наривами в області статевих органів, а потім інфекція переходить в лімфатичну систему. Далі наслідки руйнівні: від запалення кишківника — до утворення свищів. Лікування проходить з використанням антибіотиків.

Щоб знизити ризики зараження перерахованими бактеріями, необхідно відмовитися від безладних статевих зв’язків, регулярно перевірятися у лікаря і здавати аналізи, а також використовувати презервативи. Якщо ж якась з інфекцій вже була вилікувана, але є проблеми із зачаттям, має сенс звернутися до професіоналів.

Пам’ятайте, що перераховані захворювання — лише мала частина того, що передається статевим шляхом. Багато що з неназваного сильно б’є по здоров’ю, репродуктивній функції. Сучасна людина завжди повинна думати про наслідки. Тільки в цьому випадку відвідувати лікарів вийде лише для профілактики, економлячи сили, нерви та час.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + twelve =