Чи вистачить збільшеної мінімальної зарплати на життя в 2019-му?

Жити в Україні з кожним роком стає все дорожче. Так кажуть люди. Не дивлячись на те, що пенсії і заробітні плати зросли, паралельно піднялися ціни на ліки, комунальні послуги і на продукти. Відповідно, жити на мінімалку – традиційно непросто. Народ обурюється, 3 700 – це не гроші. Якою ж тоді бачать мінімальну зарплату українці та чи вірять у те, що мрії стануть реальністю без побічних ефектів.

З 1 січня 2018 року мінімальна зарплата зросла з 3200 до 3723 грн. Це на 16,3% більше, ніж було раніше. Проте із нею почали підніматися і на ліки, комунальні послуги і на продукти харчування. Люди обурені. Кажуть, повноцінно жити на ці гроші – неможливо.

Люди називають різні цифри. Та чи всі знають, що стоїть за розрахунками, які визначають розмір мінімальної заробітної плати. Фінансові експерти наголошують, підвищувати виплати українцям можна лише за наявності економічних підстав. Інакше це негативно вплине на рівень інфляції, економічного та фінансового стану нашої держави. У Верховній раді це питання активно обговорюють. Лідер Радикальної партії Олег Ляшко переконаний, мінімальна зарплата у бюджеті-2019 повинна бути не менше 6000 гривень. За його словами, запропонована Кабміном мінімалка на рівні 120 євро змусить мільйони українців поїхати на заробітки за кордон.

До слова, за прогнозами Мінекономрозвитку, мінімальна зарплата українців за наступні 3 роки зросте у понад півтора рази. Так, до кінця 2019-го вона становитиме 4600 грн. У 2020 українці отримуватимуть мінімальну зарплату 5400, а в 2021-му — 6200 грн. Щоправда озвучені цифри не є офіційним прогнозом уряду.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 + eleven =