Чи дозволять дітям без щеплень ходити до школи?

Щепити дитину або ні? Таким питанням переймаються батьки відразу після народження малюка.

Багато батьків не бажають робити своїм дітям різноманітні щеплення, посилаючись на те, що вакцина не якісна чи якісь інші причини. Однак в середині вересня з’явилася інформація, що не щеплених дітей до навчальних закладів не прийматимуть.

Стаття 19 Закону України «Про охорону дитинства» звучить так: «Кожна дитина має право на освіту. Держава гарантує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти». Разом з тим, Стаття 49 передбачає, що кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування, а стаття 50 гласить: кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди. Тож яка стаття Конституції є пріоритетною? Лікарі переконані, що керуються в першу чергу тими,які гарантують людині право на здоров’я.

6 вересня був підписаний спільний лист Міністерства освіти і Міністерства охорони здоров’я з питань запобігання складної епідеміологічної ситуації з кору в Україні, в якому рекомендується розглянути можливість відсторонення не вакцинованих дітей від навчального процесу. Каталізатором цих подій став спалах кору, який спостерігався в нашій країні на початку року. Тоді ж і виплила кількість не вакцинованих людей.

За даними ВООЗ, Україна увійшла до переліку країн, де рівень вакцинації від усіх дитячих інфекцій нижчий за 50%. У 2016 році лише 45% дітей в Україні зробили щеплення від кору. Повторну дозу вакцини отримали лише 30% дітей.

Лікарі кажуть, що низький рівень вакцинації і слабкий імунітет – основні причини поширення хвороби. І на рахунок вакцин. Зі слів медиків – в Україні вони є і їхня якість не підлягає сумніву. Лікарі запевняють, вакцини є у достатній кількості і щоб пройти щеплення треба звертатися до педіатрів та своїх сімейних лікарів.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × two =