Чесно: “Приватівська” фірма в один день профінансувала дві партії з орбіти Коломойського

Рух “Чесно” дослідив:  партії “За майбутнє” та УКРОП пов’язані з олігархом Коломойським,  а компанія, що їх фінансує має стосунок до групи  “Приват”

Одна й та сама фірма в березні 2020 року профінансувала партії “За майбутнє” й УКРОП на однакову суму коштів. Обидві політичні сили пов’язані з олігархом Ігорем Коломойським, а сама компанія-донор має стосунок до групи “Приват”. Про це йдеться в матеріалі Руху ЧЕСНО “Партія “За майбутнє” – новий політичний проєкт Коломойського?”

Партія “За майбутнє” (до жовтня 2019 року мала назву “Україна майбутнього”; установчий з’їзд оновленої політсили відбувся у травні 2020-го), згідно з фінансовим звітом за І квартал цього року, офіційно не має жодного працівника, не володіє й не користується жодним майном. Водночас у березні 2020 року партія отримала єдиний за весь квартал внесок – 100 тисяч гривень від ТОВ “Міленіум 2018”.

Основний вид діяльності цієї київської фірми – готельний бізнес, також вона спеціалізується на торгівлі, оренді тощо. За даними системи YouControl, ТОВ “Міленіум 2018” пов’язане з групою “Приват” Ігоря Коломойського й Геннадія Боголюбова

 

Один із двох співзасновників ТОВ “Міленіум 2018” – Євгеній Рувінський, керівник, засновник і бенефіціар низки підприємств у Києві та Дніпрі. У Верховній Раді 8-го скликання він працював на громадських засадах помічником нардепа від “Блоку Петра Порошенка”, ексголови Державної фіскальної служби Романа Насірова, котрого зараз судять за обвинуваченням у зловживанні владою та службовому підробленні. Як зазначає YouControl, декілька компаній, якими керує Рувінський, мають стосунок до групи “Приват”.

Другий співзасновник ТОВ “Міленіум 2018” – Наталія Суммовська, яка є директоркою ПрАТ “Будівельно-фінансова компанія “Глобал естейтс” (також має стосунок до групи “Приват”; станом на 2016 рік власниками ПрАТ були безпосередньо Коломойський та Боголюбов, нині ж воно оформлене на офшорні фірми). Зазначена компанія володіє будівлею в центрі Києва – на вулиці Володимирській, 12. Це бізнес-центр “Міленіум”, де, як стверджують журналісти “Bihus.Info”, розташований офіс Коломойського (туди в березні цього року приїжджав мажоритарник від “Слуги народу” Олександр Дубінський, котрого пов’язують з олігархом). Саме в цьому бізнес-центрі з червня 2020-го зареєстрована партія “За майбутнє” (в офісі 302), а її сусідом є УКРОП (винаймає офіс 307)

Як з’ясував Рух ЧЕСНО, ТОВ “Міленіум 2018” тривалий час фінансує партію УКРОП. Перший внесок у розмірі 1 мільйон гривень політсила отримала від цієї фірми у грудні 2018-го. Протягом наступного року ТОВ перерахувало УКРОПу три транші на загальну суму 2,35 мільйона гривень. А в І кварталі 2020-го компанія зробила на користь партії два внески на суму 200 тисяч гривень. Цікаво, що в один день, 13 березня 2020 року, ТОВ “Міленіум 2018” здійснило одразу два платежі по 100 тисяч гривень кожен: один – УКРОПу, інший – “За майбутнє”.

Фрагмент фінзвіту УКРОПу за I квартал 2020 року (примітка: код ТОВ “Міленіум 2018” за ЄДРПОУ та юридична адреса правильно зазначені в першому рядку, у другому – з помилкою)

Раніше Рух ЧЕСНО з’ясував, що три громадські організації цього року профінансували Партію Шарія на понад мільйон гривень. Найбільшим донором політсили стала ГО “Партія Шарія”.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen − 4 =