Готична церква в Данилові на Хустщині зберегла свою автентичність

Пам’ятка архітектури в готичному мармарошському стилі. Це про церкву Св. Миколая Чудотворця у селі Данилово Хустського району.

Вона довго була закрита, у ній жили вівці, але не втратила своєї автентичності. Вона одна із тих церков, що відносять до Золотарівського деканату Мукачіської греко-католицької єпархії.

Це – храм Св. Миколая Чудотворця у центрі села Данилово, що на Хустщині. Пам’ятка архітектури, розташована на конусоподібному пагорбі, заснована 14-го травня 240 років тому. Про що і свідчать надписи над вхідними дверями.

Церква – двозрубна в стилі мармарошської готики. Її звели без використання цвяхів, а стіни були вкриті розписами німецького художника Корнмаєра. Відомо, що до 1920 року тут правив службу от.Азарій. Однак, як й інших греко-католиків, церкву переслідували.

Після 2-ї світової війни храм закрили. Більше того, тут жили вівці. З того часу вдалося зберегти дуже мало ікон. Тепер місцеві віряни щасливі, що можуть вільно відвідувати її.

2011-го року в церкві провели реставраційні роботи, а через рік – реставрували й дзвіницю. Єдине, що не вистачає фінансування, щоб зробити підхід до пам’ятки архітектури. Тут доволі вузенький та «крутий» шлях, аби піднятися до церкви.

Також ще залишається обробити дах протипожежною речовиною, адже наявна вже втратила свої властивості. Попри ці нюанси, церква зберегла свою автентичність і її часто відвідують туристи.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × 1 =