«Блакитна лагуна» на Великоберезнянщині приваблює туристів і восени

Останні кілька років дедалі більшої популярності серед туристичних об’єктів нашого краю набуває так звана «блакитна лагуна» на Великоберезнянщині. Неймовірна пейзажна локація приваблює туристів цілий рік, осінь — не виняток.

Глибоку заплаву утворену на річці Лютянка відвідувачі свого часу назвали «блакитною лагуною», очевидно через колір води – в сонячну погоду, коли на її поверхню потрапляють промені, вона і справді набуває бірюзового відтінку.

Знайти «лагуну» неважко. В самому кінці села Чорноголова є невеликий шлагбаум. Від нього ще можна трохи проїхати автомобілем. Однак далі доведеться йти пішки. В одну сторону — трохи більше 2,5 км. Після того, як кілька років тому про локацію стало відомо більшій кількості населення і лісівники зрозуміли, що до неї є інтерес – туди проклали туристичний маршрут.

Попри те, що «лагуна» знаходиться у віддаленому від найближчих населених пунктів місці, відвідувачів тут чимало, особливо на вихідні. В будні – спокійніше, однак і можливостей насолодитися красою водойми більше.

Варто додати, що зацікавити на маршруті може не лише «блакитна лагуна». Зверніть увагу на казковий ліс, який її оточує, на флору та фауну, відомості про які можна знайти на інформаційних стендах. Або запитати від лісівників — вони про нього знають все. Володимир Ярош віддав лісництву трохи менше 50 років. Саме від нього ми дізналися, що маршрут до лагуни пролягає по дорозі колишньої вузькоколійки. За часів Австро-Угорщини нею переправляли деревину. Він же розповідає нам про особливості цього лісу.

Також у місцевій річці чимало форелі, яку добре видно у водоймі. Однак рибалити тут заборонено – територія охороняється. Проте можна поплавати і відчути неповторну свіжість гірської течії.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + 18 =