Благоустрій Мукачева коштує місту мільйони, але містян не влаштовує

Мукачівці незадоволені благоустроєм міста. Якщо минулого року хоч щось робили, то цього – практично нічого. Найбільше турбує містян незадовільний стан стан доріг, сміття, занедбані дитячі майданчики, відпочинкові зони та недороблені об’єкти.

Хоча на благоустрій міста виділяються з міського бюджету чималі кошти – цього року 60 мільйонів гривень – люди не розуміють, куди йдуть ці кошти. Журналісти “М-Студіо” проїхалися мікрорайонами Мукачева, аби переконатися, чи все так, як скаржаться мукачівці.

Величезні ями, а подекуди, навіть, вибоїни, які, аби об’їхати, треба виїжджати на зустрічну смугу, а у час пік, як наслідок, затори – це площа перед залізничним вокзалом туристичного міста Мукачева. І перше, що бачать гості міста – діряву дорогу.

Крім того, що такий стан дороги перед залізничним вокзалом формує негативний імідж міста, обурюються місцеві жителі, яким доводиться долати такі горе-дороги щодня. Агітуючи жителів прилеглих до Мукачева сіл, людям обіцяють покращити інфраструктуру, благоустрій, відремонтувати дороги. А тим часом, у місті далеко ще не все у хоча б задовільному стані.

Зарості рослин, як у джунглях, сміття, болото, що не просихає, навіть, у спеку, сморід, який, на щастя, камера не передає – так виглядає дамба річки Латориця на околиці вулиці Набережної у Мукачеві.

Поряд з дамбою – каналізаційно-насосна станція №7. Весною цього року активіст Михайло Рубіш звернувся до водоканалу, аби ліквідувати викиди у річку. Каже, регулярно ходив на прийом до очільника управління міського господарства, але після чергової невиконаної обіцянки у травні цього року написав заяву і звернувся офіційно, аби відреагували на проблему.

А це будівля колишньої жіночої консультації на розі вулиць Ужгородської та Філатова. Подвір’я якої перетворилося на сміттєзвалище.

Потерпають від сміття і жителі мікрорайону Росвигово. Біля магазину Говерла бомжі собі влаштували нічліг. Але це не єдина проблема.

Минулого року активно взялися за ремонт між квартальних проїздів, проте не всі об’єкти завершили. Як ось до прикладу – на вулиці Гойди 2, 4, 6.
Центральна частина міста також потребує оновлення. Проте єдиний об’єкт, який тут ремонтують – це ратуша.

А на дитячому майданчику в мікрорайоні Черемшина – зламані та небезпечні гойдалки, гірки, усюди сміття та скляні побиті пляшки, поруч росте борщовик – і тут гуляють та граються діти. І таких об’єктів, які потребують ремонту та оновлення – у місті чимало.

Бюджет Мукачева – один з найбільш наповнених на Закарпатті. Тобто кошти у міста є, проте розпоряджаються ними місцеві чиновники. Щороку на благоустрій міста з місцевого бюджету виділяються немалі кошти. Виникає питання, чому мукачівці не задоволені благоустроєм рідного міста.

Варто нагадати, що кожен житель може контролювати використання бюджетних коштів та брати активну участь у громадському житті міста. Проте більшість мукачівців обирають позицію «моя хата з краю», «я не можу вплинути ні на що!» і обурюються одне одному на кухні. А тим часом дороги руйнуються ще більше, благоустрій не покращується, а місто з такими фінансовими можливостями не розвивається.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 + four =