Анатолій Полосков про земельну реформу : це – важливий шлях економічного розвитку

ЗЕМЕЛЬНА РЕФОРМА — стратегічно важливий шлях економічного розвитку України та Закарпаття зокрема! – Анатолій Полосков, голова Закарпатської ОДА

Україна недовикористовує один з своїх найпотужніших активів – землю. Мораторій, котрий існував десятиліттями сформував тіньовій ринок, низьку продуктивність фермерства, розкрадання землі через схеми, корупцію на ринку землі. Завдання земельної реформи – упорядкувати ринок землі, унеможливити корупційні схеми у земельних відносинах, зробити відносини у сфері землеустрою — зрозумілими й прозорими, і головне – дати поштовх українській економіці.

 

Голова Закарпатської ОДА прокоментував хід реалізації земельної реформи та що вона передбачає.

 

«Завдяки реформі децентралізації, державні землі переходять у повноцінне розпорядження громад. У сфері земельних відносин відбудеться спрощення і поліпшення процедур, тобто дерегуляція землеустрою.

 

Відбудеться впровадження переважного права — у орендаря з’явиться переважне право на придбання земельних ділянок. Також передбачене просторове планування — комплексне планування територій громад та створення умов для інвестицій. Прозорість системи забезпечить публічність та відкритість інформації про землю та ресурси», – зазначив Анатолій Полосков.

 

Також голова ОДА зауважив, що земельна реформа передбачає електронні земельні торги — чесний та відкритий спосіб торгів на аукціонах, подолання корупції та земельного рейдерства.

 

«Земельна реформа – це одна з ключових реформ країни, ефект від якої відчує кожен громадянин, й це єдиний невикористаний потужний драйвер економіки,»- сказав керівник області.

 

– Земельна реформа на цьому етапі не передбачає відкриття ринку для державних та комунальних земель, допуску юридичних осіб та іноземців

 

– Земельна реформа – це впорядкування ринку землі

 

– Ринок землі запустить економіку. Завдяки реформі Україна зможе стабільно щороку додавати майже по одному відсотку до темпів свого економічного зростання

 

– Відкриття ринку землі – це можливість підвищити добробут селян та сформувати середній клас на селі і зменшити трудову міграцію

 

– Ринок землі – це задоволення базового права українців – розпоряджатися своїм майном (так само як квартирою, машиною чи телефоном)

 

– Земля буде використовуватись більш продуктивно, оскільки фермери без остраху вкладатимуть кошти у власну землю (закуплятимуть техніку, інвестуватимуть в розробку і покращення земель, використовуватимуть нові технології)

 

– Земельна реформа зменшує можливості рейдерства землі

 

– Податки буде отримувати громада, а це можливість розвивати своє ОТГ (школи, садочки, дороги і тп).

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen + one =