В Ужгороді презентували книгу «Афонський старець із Закарпаття»

«Афонський старець із Закарпаття. Ієросхимонах Авакум (Вакаров) і його час (1899–1972)» – таку назву має нова книга, яку видано Міжнародним інститутом афонської спадщини. Презентація видання відбулася в Ужгороді в рамках міжнародної конференції, присвяченої 120-річчю від дня народження старця.

В заході взяли участь представники Мукачівської єпархії УПЦ та близько 50 вчених із України, Угорщини, Греції, Молдови, Польщі, Росії, Словаччини, Сербії та Чехії.

На захід завітали й автори книги, за їхніми словами, робота над виданням тривала майже два роки: це був час щоденної копіткої праці, пошуки в архівах, збір відомостей по крупицях. Книга складається з 30 глав і містить 336 сторінок з текстом, а також окрему вкладку з більш ніж 70 рідкісними фотографіями з архівів Священного Кінота Афона та святогірських монастирів.

Учасники конференції кажуть, через призму життєпису закарпатського й афонського старця Авакума, детально розкривається історія відродження православ’я на Закарпатті на початку ХХ століття, історія Афона та Пантелеймонова монастиря, а також розповідається про роль закарпатців у збереженні цієї афонської обителі.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × one =