Ужгородський аеропорт відновив роботу – поки з одним рейсом

Тепер майже 900 км, які відділяють Ужгород та Київ, можна подолати за кілька годин. Відбувся перший відновлений рейс «Київ-Ужгород». Це символічна подія для мандрівників, бо Закарпаттю є багато що запропонувати.

Сучасне обладнання для аеропорту «Ужгород» закупили у 2016 році. Згодом зробили капітальний ремонт приміщення. З’явилася тут комфортна зала очікування, кафе, площа під магазин. Ніби все необхідне для роботи є – та попри це, літаки не літали. Довгий час не проводилися ремонтні роботи, не було належним чином огородженої злітної смуги, а також угоди між Україною та Словаччиною про перетин простору. Тож три роки тому рейс «Ужгород-Київ» скасували.

Після довгої перерви в роботі 15 березня в Ужгороді приземлився пасажирський літак. Рейс до Києва летить з пересадкою у Львові. В загальному подорож займає близько 6-ти годин. Літати наразі до Ужгорода будуть представники компанії «Мотор січ». Міністр інфраструктури Володимир Омелян каже: вказівку відновити летовище дав президент ще в минулому році. Справились зі завданням на відмінно. Міністр вважає: рейс «Ужгород–Київ» – тільки початок повноцінної роботи аеропорту.

Для самих працівників летовища відкриття рейсу – справжнє свято. Кажуть, нарешті зможуть повноцінно виконувати свою роботу. Зі знаковою подією колектив привітав і Президент України Петро Порошенко, який цього дня з робочим візитом перебував в області. Президент вважає абсолютно неприйнятним, що летовище на повну працювало хіба за часів Чехословаччини, а 900 км до Києва ужгородцям доводиться долати майже добу. Аеропорт, каже, має працювати ще й для того, аби якомога більше туристів побачили Закарпаття. Наголосив: наразі вирішується і питання Угоди між Україною та Словаччиною.

Якими будуть нові рейси, наразі невідомо. Спочатку в аеропорті мають вивчити потреби жителів. А ще три роки тому з летовища планували рейс «Ужгород–Прага». Тож варто сподіватися, що ближчим часом Ужгород з’єднається авіасполученням з більшою кількістю міст та навіть країн. Наразі ж потрібно працювати і над рекламою, каже президент.

За рік в аеропорті «Ужгород» гарант хоче побачити перелік рейсів з різним сполученням та багато пасажирів. А тим часом навіть на перший рейс «Ужгород–Київ» є бажаючі. У залі очікування чекає вильоту киянин В’ячеслав. Чоловік по роботі змушений чи не щотижня змінювати локації: Запоріжжя, Львів, Харків. Нерідко їздить і до Ужгорода. А нині вперше до Києва з Ужгорода полетить літаком. Пройшов перевірку на металошукачі, рентген багажу – і до літаку.

Як президент, так і працівники аеропорту Ужгород сподіваються на впровадження і нових сполучень. А перший рейс «Ужгород-Київ» вилітає без затримок.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × three =