За 23 роки після прийняття Конституції України закарпатці ще не вивчили свої права

День конституції України відзначають 28 червня вже 23 роки поспіль. Саме у цей день було ухвалено основний закон незалежної держави Україна. Наша конституція і досі вважається однією з найдемократичніших у світі.

Трохи історії. Україна була останньою з колишніх радянських республік, яка прийняла нову Конституцію. Ухвалили її на’ятий рік після проголошення незалежності. Депутати Верховної ради працювалибезперервно майже добу – весь день і всю ніч з 27 на 28 червня. У результаті – 315 «За» під час голосування і одна з найкращих та найдемократичніших конституцій у світі.

День Конституції – не просто свято нормативного акту, а день, коли було закріплено правові основи незалежної держави Україна, її суверенітет і територіальну цілісність, крім того, затверджено права і свободи українців.

Виявляється, чимало людей, в основному молодь, не знають про свої права, незважаючи на те, що їх повинні вивчати ще у школі. Та чи дотримуються права і свободи громадян в Україні, чи відчувають себе люди захищеними?

Гарантом конституції, у тому числі дотримання прав і свобод громадян України – виступає президент.

Перше, що радять фахівці – це бути обізнаними про свої права. А у випадку порушень відстоювати їх у правовому полі.

Юристи нагадують, що джерело влади – народ. Тому варто пам’ятати, що саме народ – роботодавець усіх чиновників. Тому, у випадку звернення будь якого громадянина, повинен діяти у межах закону, адже утримуються за рахунок наших з вами податків.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − seventeen =