Позбавлені субсидій хустяни масово скаржаться до міськради

Виплата субсидій готівкою стартувала з 1 березня. Пенсіонери отримають зекономлені на комуналці кошти разом з пенсією, решті громадян видадуть їх в Ощадбанку.

Нагадаємо, за останній рік Уряд принйяв уже третє рішення про зміну роботи субсидійної системи. Так, з 1 січня 2019 року стартувала монетизація – виплата субсидій у грошовій формі. Тому в одержувачів цього виду пільги вкотре виникає чимало запитань, найперше – як працюватиме монетизація взагалі?

Пані Ганна – хустянка, оформляє документи на отримання субсидії у місцевому управлінні соцзахисту населення. Каже, що робить це не вперше, тому з процедурою знайома. Однак про нововведення, які вносяться Урядом, дізнається від соціальних працівників.

Субсидія – найпопулярніша пільга серед населення за останні роки. Адже, дійсно, свого роду допомога при оплаті житлово-комунальних послуг, що мають нині захмарну ціну. Однак щоразу з’являються нові умови отримання субсидії, які стрімко скорочують кількість її одержувачів. Робота та і взагалі тривале перебування за кордом стали ще однією вагомою складовою у скороченні субсидіантів.

Люди, яких позбавили субсидій, масово звертаються як до управління соцзахисту, так приходять на особистий прийом до міського голови, аби поскаржитись на такі зміни. Тут їх розуміють, однак нічого не можуть зробити.

Тож, наразі нові правила виплати субсидій в дії. Стартувала монетизація – так звана виплата субсидій у грошовій формі з початку року. Реальні ж виплати субсидіанти отримають з приходом весни. Таке рішення прийняв Кабмін на початку лютого.

Пенсіонери зекономлені у лютому на комуналці кошти одержать разом з пенсією вже в березні, або в Ощадному банку, або через Укрпошту, решті громадян видадуть їх в Ощадкасах. За певними розрахунками можновладців, саме пенсіонери складуть близько 70% усіх отримувачів готівки для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг. Однак про монетизацію опитані нами на вулицях міста громадяни мало що чули. Тому ми звернулися до фахівців, аби вони роз’яснили про нововведення.

Начальник відділу державної соціальної допомоги управління соцзахисту населення виконкому Хустської міської ради Лариса Пацкан розповіла: реформа буде проходити у три етапи, другий відбудеться у травні. Тоді необхідно буде прийти до управління і тим, хто вже давно має статус субсидіанта, аби згідно з новим порядком написати заяву і заповнити декларацію.

Інші умови надання субсидії принципово не змінилися, каже пані Лариса. До слова, тільки за останній рік тричі вводилися зміни у роботу субсидійної системи. Якраз монетизація – третє таке рішення.

До слова, до Хустського міського управління соцзахисту населення щодня телефонують чи звертаються особисто з півсотні громадян за роз’ясненнями щодо змін у наданні субсидій, а також які документи потрібні та які виконати умови, аби таки отримати пільгу.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × three =