На Закарпатті майже всі лісові господарства мають сертифікат FSC

Забезпечення економічного, екологічного та соціального аспектів ведення лісового господарства – основні принципи міжнародного сертифікату FSC. Про їх видачу та підтвердження дії говорять за круглим столом. Але отримати документ не так вже й легко. Для кожного із лісгоспів вимоги його отримання – різні. Якщо під час аудиту, його головні аспекти не виконуються є можливість його відтермінувати. На усунення неосновних – лісові підприємства мають рік, каже Тетяна Данчук-Дворецька – менеджер з лісової сертифікації України, ведучий аудитор.

Компанія, яка надає ці сертифікати, контролює і процес незаконної рубки дерев. Шляхом моніторингу статистики правоохоронних органів та на самому підприємстві. Але таку інформацію мають підтвердити щонайменше два джерела. За словами очільника лісового господарства Закарпаття Валерія Мурги, відомство виділяє і свої основні фактори ведення лісового господарства.

За круглим столом в Ужгороді обговорюють і виконану роботу та плани на 2018-ий рік. Зокрема і пункти виконання зобов’язань підписаного торік Меморандуму між підприємствами та деревообробними компаніями. Із 20-ти пунктів якого тільки Рахівському лісгоспу доводилося чотири допрацювати. Загалом – через транспорті недоліки.

Відомо, що на Закарпатті майже всі лісгоспи мають сертифікат FSC. Однак, будь-яке з порушень вимог може призвести до зупинки дії сертифікату. Щоб поновити – потрібно привести все до ладу за відведений на те час. Або ж лісове господарство ризикує втратити його повністю.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen − nine =