80 відсотків закарпатських призовників ігнорують повістки

На Закарпатті розпочинається осінній призов юнаків на строкову військову службу. Цього року він триватиме не 2, а 3 місяці – з жовтня по грудень включно через зростання кількості призовників, у порівнянні з весняним, з 300-та до 500-та осіб. Першочергово варто звернути увагу, що призовники до ООС залучатися не будуть.

Придатними до армії вважаються чоловіки від 18-ти до 27-ми років. При цьому у війська будуть відправлятися віком від 20-ти років. За результатами районних призовних комісій молодші юнаки отримають відстрочку до досягнення ними 20-річного віку. Але практика призовної кампанії, яка стартувала ще у вересні, показує геть невтішні результати. 80% оповіщених просто не явилися до військових комісаріатів.

За проходження строкової служби юнаки отримають 3,5 тисячі грн разової матеріальної допомоги та 450 грн щомісяця. Та найголовніше – за ними зберігається місце роботи, незалежно від форми власності підприємства.

Без уваги не залишаються і самі юнаки, які дозволяють собі «відкосити» від військової служби. За неявку до військкомату передбачається адміністративна відповідальність у вигляді штрафу. За повторне таке порушення за рік подвійний – від 10-ти до 15-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За несвоєчасне прибуття до військкомату для відправки до військової частини – кримінальна відповідальність. І такі випадки є в області. Порушники відбулися умовним терміном покарання.

Строковики проходитимуть службу в ДПСУ та ЗСУ на Львівщині та в Черкасах. З вищою освітою упродовж року, без такої – півтори рики. Передбачається також відстрочка за станом здоров’я та за сімейними обставинами.

Військовики наголошують, що для відстрочки необхідно надати довідку з пакетом відповідних документів у 10-денний термін. Це стосується також керівників вищих навчальних закладів, де потенційні строковики навчаються.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 + nineteen =