В Міноборони озвучили причину вибуху міномету на Рівненському полігоні

Причиною вибуху міномета “Молот” на Рівненському полігоні стало подвійне заряджання, заявив заступник міністра оборони Ігор Павловський під час засідання комітету з питань національної безпеки та оборони, – повідомляє “Укрінформ“.

“Вчора ми провели додатково експеримент із залученням Київського інституту судових експертиз, безпосередньо прокуратури – прокуратури Західного регіону, Військової служби правопорядку, представників науково-дослідних структур”, – розповів він.

За словами Павловського, на полігоні зімітували практично всі події, які могли статися безпосередньо під час виконання завдань, і отримали наступні результати: “В ході подвійного заряджання міномета і стрільби наслідки руйнування ствола міномета були точно такі, як сталися у п’ятницю при подвійному заряджанні міномета”, – сказав він. За словами генерала, в рамках експерименту було підірвано ще один міномет, з однією міною у стволі. “Ми підірвали ще одну міну, щоб переконатися, чи дійсно це було в ході подвійного заряджання, чи заряджання міномета однією несправною міною. Ми отримали той же результат, який мали раніше, який мали в ході проведення слідчих експериментів, коли несанкціоновано міна вибухала через пошкоджений підривника безпосередньо у стволі міномета”.

Павловський додав, що під час експерименту “паралельно підірвали міномет Б-11 за тією ж методикою, і ми отримали той самий результат”. “Після цього всю зброю – перший, який вибухнув у ході виконання завдань, і 4 міномети, з якими вчора проводили слідчий експеримент – ми передали до інституту судових експертиз, з метою з’ясування остаточних причин і проведення аналізу стосовно конструкційних особливостей матеріалу, з якого вони зроблені”, – сказав він.

Нагадаємо, після проведення слідчого експерименту військовий прокурор Рівненського гарнізону Юрій Табака сказав, що слідство розглядає три версії причини трагедії, подвійне заряджання – одна з них.

Як відомо, внаслідок вибуху міномету зранку 6 липня загинули троє військовослужбовців 128-ої бригади. Двоє з них були жителями Ужгорода, третій – Перечинського району. Ще дев’ятеро військовослужбовців були поранені.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

six − 1 =